Mold Star

Mold Star

Opis produktu:

Mold Star jest łatwym w zastosowaniu silikonem addycyjnym, którego składniki miesza się według objętości w proporcji 1A : 1B. Dzięki małej lepkości (jest dość rzadki) w połączeniu z relatywnie długim czasem zachowania stanu plastycznego (50 min) nie wymaga w większości przypadków odpowietrzania próżniowego. Mold Star utwardza się przy prawie niezauważalnym skurczu (<0,01%) do miękkiego ale wytrzymałego i odpornego na rwanie kauczuku. Formy wykonane z Mold Star charakteryzują się długą żywotnością i nadają się do odlewania gipsu, wosku, żywic sztucznych, betonu oraz innych materiałów. Jest to silikon addycyjny odporny na wysokie temperatury do 230°C i nadaje się również do odlewania metali o niskiej temperaturze topnienia.

Zastosowanie:

Reprodukcja najdrobniejszych szczegółów, tworzenie form do produkcji prototypów, części mebli, rzeźb i architektury, odlewy np. z wosku, poliuretanu, poliestru, żywicy epoksydowej , metali o niskiej temp. topnienia.

Materiały filmowe dotyczące tego produktu:

Porównanie wariantów:

Wariant Twardość Shore A Czas zach. stanu plast. Czas rozformowania Proporcje mieszanki Kolor
Mold Star 15 Slow 15 50 min 4 h 1A:1B zielony
Mold Star 16 Fast 16 6 min 30 min 1A:1B niebiesko-zielony
Mold Star 30 30 45 min 6 h 1A:1B niebieski

Pełna specyfikacja techniczna

Pobierz!
Poświęć chwilkę – ważna informacja dot. RODO
W Polityce Prywatności firmy Kauposil znajdziesz informacje o tym kto administruje Twoimi danymi osobowymi, w jakim celu, zakresie i jak długo będą one przetwarzane. Poza tym dowiesz się komu i na jakich zasadach możemy przekazać dalej Twoje dane oraz jakie przysługują Ci prawa w związku z ich przetwarzaniem.
W dniu 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Firma Kauposil dokłada wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo Państwa danych. Szanując Twój czas niżej znajdziesz główne informacje dot. przetwarzanych przez nas danych oraz cele ich przetwarzania. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem:
Zbierane przez nas dane służą do realizacji umowy oraz usprawnienia korzystania ze strony kauposil.com . Zbieramy też anonimowe dane (niemożliwe jest przypisanie ich do konkretnego Użytkownika) w celach analitycznych (np. średni czas wizyty klientów na naszej stronie celem wprowadzenia późniejszych usprawnień) oraz profilowania (co pozwala m.in. na dopasowanie oferty do zainteresowań klienta dzięki czemu unikamy oferowania zbędnych informacji) – pozwala nam to na ciągłe ulepszanie świadczonych przez nas usług z korzyścią dla Użytkownika. Przysługuje Państwu prawo do treści swoich danych, ich przenoszenia, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo do wniesienia sprzeciwu w zakresie w jakim przetwarzamy Państwa dane w prawnie usprawiedliwionym celu, w tym w szczególności profilowania. Wyrażona zgoda może być w każdej chwili cofnięta. Więcej informacji znajdziesz pod powyższymi linkami.
Kontynuując korzystanie ze strony
akceptujesz naszą politykę prywatności i politykę cookies.