Maszyny rotacyjne

Maszyny rotacyjne

Opis produktu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szerokiej grupy klientów firma Evolution RotaCaster wprowadziła do oferty maszyny rotacyjne, maszyny które są alternatywą do drogich przemysłowych maszyn rotacyjnych , w których materiał formowany jest na gorąco. Produkty firmy Evolution RotaCaster umożliwiają swobodne odlewanie „na zimno” żywic, kompozytowej masy akrylowej na zasadzie rotacji z równomierną grubością ścianki, co wpływa na zwiększenie jakości wyrobu, zmniejszenie zużycia materiału i zaoszczędzenie czasu.

Evolution EVM RotaCaster

Najmniejsza maszyna rotacyjna, umożliwiająca odlewania małych odlewów. Możliwość zamontowania na stole, bądź na specjalnie zaprojektowanej podstawce, która obejmuje schowek, umożliwia ułożenie przewodów, podstawka osadzona jest na kółkach z blokadą, co pozwala na przesuwanie w dowolne miejsce.

Evolution EVC RotaCaster

Większa wersja maszyny rotacyjnej, cicha i łatwa w użyciu. EVC single-post RotaCaster jest wyważona sama w sobie i nie wymaga przykręcana do podłogi. Panel kontrolny w celu ułatwienia obsługi zamontowany jest przy drzwiach. Po ustawieniu parametrów rotacji należy umieścić w maszynie rotacyjnej formę, zamknąć drzwi i uruchomić maszynę jednym przyciskiem. Po przekroczeniu zaprogramowanego czasu maszyna zatrzyma się.

Evolution EVR RotaCaster

Większa, bardzo dobrze wyważona wersja maszyny rotacyjnej . Oferowana w dwóch wersjach: z klatką okrąglą osadzoną na kółkach umożliwiających przesuwanie w zależności od posiadanego miejsca, oraz wersję stałą z klatką kwadratową montowaną do podłogi.

EVR Single post RotaCaster (ROCK & ROLL)

Przy odlewaniu długich I wąskich modeli może występować problem z dolewaniem materiału w najdalej wysunięte końce. Opcjonalna funkcja Rock&Roll pozwala na łatwe odlewanie długich modeli takich jak: kolumny, drzewa, rzeźby, manekiny. Maszyna sterowana przez program w połączeniu z elektronicznymi sensorami , dzięki czemu główne ramię porusza się powoli w dół i w górę w płaszczyźnie poziomej.