Acrylic One

Acrylic One

Czym jest Acrylic One?

Gipsem polimerowym o ogromnych możliwościach, wyjątkowej trwałości i lekkości!
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami poniżej.

Opis produktu:

Acrylic One jest dwu komponentowym gipsem polimerowym w skład którego wchodzi mineralny proszek i żywica akrylowa. Jest idealną alternatywą dla betonu architektonicznego. Z połączenia tych dwóch składników powstaje bardzo wytrzymały materiał, który jest łatwy w użyciu, przyjazny dla środowiska i trudno zapalny. Odlewy i formy wykonywane z Acrylic One mogą przybierać każdy kształt i strukturę, ręczna aplikacja pozwala artystom i architektom na tworzenie jedynych w swoim rodzaju projektów. Acrylic One jest doskonały do tworzenia imitacji płyt betonu architektonicznego. Materiał umożliwia odlewanie pełnych odlewów lub laminowanie przestrzennych i wytrzymałych kształtów. Elementy wykonane z Acrylic One w wyglądzie i dotyku przypominają kość słoniową, przy jednoczesnej wytrzymałości wyrobów kompozytowych. Acrylic One może być odlewany, laminowany, aplikowany za pomocą pędzla/szpatułki, powyższe formy aplikacji mogą być łączone ze sobą w zależności od wymagań projektu.

„PRZED MALOWANIEM ODLEWY Z AKRYLIKA MUSZĄ BYĆ SUCHE. ZALECAMY CO NAJMNIEJ 5 DNI SUSZENIA W TEMPERATURZE POKOJOWEJ.”

Zastosowania Acrylic One…

…nie mają końca. Jeden materiał dający nieskończone możliwości!

  • Architektura wewnętrzna i zewnętrzna
  • Dekoracje i scenografia
  • Laminowane panele

  • Reprodukcje
  • Tworzenie form
  • Budowanie modeli

Tabela danych technicznych:

Stosunek mieszanki 2 części wagowe proszku part A, 1 część wagowa płynu part B
Czas zachowania stanu plastycznego 20-20 min.*
Czas rozformowania 60 min.*
Ciężar objętościowy (materiał wilgotny) 1,75 kg/dm3
Ciężar objętościowy (materiał suchy) 1,66 kg/dm3
Kolor Biało – kremowy
Twardość Shore D 85
Rozszerzalność podczas wiązania < 0,1%
Wytrzymałość na ściskanie ok. 30 Mpa
Granica proporcjonalności ok. 20 Mpa
Moduł pęknięcia ok. 60 Mpa

Pełna specyfikacja techniczna

Pobierz!

Broszura: Praca z A1 + wyniki testów z A1

Pobierz!
Poświęć chwilkę – ważna informacja dot. RODO
W Polityce Prywatności firmy Kauposil znajdziesz informacje o tym kto administruje Twoimi danymi osobowymi, w jakim celu, zakresie i jak długo będą one przetwarzane. Poza tym dowiesz się komu i na jakich zasadach możemy przekazać dalej Twoje dane oraz jakie przysługują Ci prawa w związku z ich przetwarzaniem.
W dniu 25 maja 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Firma Kauposil dokłada wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo Państwa danych. Szanując Twój czas niżej znajdziesz główne informacje dot. przetwarzanych przez nas danych oraz cele ich przetwarzania. Więcej informacji znajdziesz pod linkiem:
Zbierane przez nas dane służą do realizacji umowy oraz usprawnienia korzystania ze strony kauposil.com . Zbieramy też anonimowe dane (niemożliwe jest przypisanie ich do konkretnego Użytkownika) w celach analitycznych (np. średni czas wizyty klientów na naszej stronie celem wprowadzenia późniejszych usprawnień) oraz profilowania (co pozwala m.in. na dopasowanie oferty do zainteresowań klienta dzięki czemu unikamy oferowania zbędnych informacji) – pozwala nam to na ciągłe ulepszanie świadczonych przez nas usług z korzyścią dla Użytkownika. Przysługuje Państwu prawo do treści swoich danych, ich przenoszenia, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo do wniesienia sprzeciwu w zakresie w jakim przetwarzamy Państwa dane w prawnie usprawiedliwionym celu, w tym w szczególności profilowania. Wyrażona zgoda może być w każdej chwili cofnięta. Więcej informacji znajdziesz pod powyższymi linkami.
Kontynuując korzystanie ze strony
akceptujesz naszą politykę prywatności i politykę cookies.