Żywice poliuretanowe

Poliuretany

Wiele branż przemysłowych zostało zrewolucjonizowanych przez tworzywa sztuczne, a możliwość ich wszechstronnego zastosowania sprawia, że sięgają po nie inżynierowie oraz fachowcy specjalizujący się w różnych dziedzinach.

Przedsiębiorstwo Kauposil, to cieszący się zaufaniem klientów dostawca takiego asortymentu, jak pianka poliuretanowa. Cena i jej właściwości użytkowe z pewnością przypadną Państwu do gustu.

Podstawowe informacje

Poliuretan jest tworzywem, którego proces technologicznej obróbki oraz przetwarzanie nie sprawiają większych problemów, a poprzez dobór odpowiednich składników można go dowolnie modyfikować.

Czym jest to spowodowane?

Głównym atutem jest tutaj topliwość, jaką charakteryzują się poliuretany, na poziomie wyższym niż ma to miejsce w przypadku, między innymi, poliamidu. Z łatwością wytwarza się z nich nie tylko włókna, ale też elastomery. Pianka jest zaś wyrobem sztandarowym, o największym znaczeniu i pozyskuje się ją w procesie spieniania oraz przy użyciu katalizatora.

Zastosowanie

Znajdujące się w ofercie firmy Kauposil tworzywa, które sprzedajemy w korzystnej cenie, z powodzeniem wykorzystywane są w przemyśle samochodowym, meblarskim, tekstylnym oraz obuwniczym. Sprawdzają się również jako izolacje oraz inne elementy konstrukcji budynków. Są też cenionym przez inżynierów materiałem do produkcji elementów montowanych w maszynach przemysłowych, takich jak podkładki tłumiące wibracje, sprzęgła lub odbojniki. Co więcej, powleka się nimi powierzchnię rolek oraz bębnów w przenośnikach, w celu podniesienia ich parametrów technicznych. Oczywiście lista zalet jest znacznie dłuższa.

Cechy charakterystyczne

Oprócz dobrej topliwości, poliuretany wyróżniają się, między innymi, świetną tolerancją na działanie takich substancji, jak rozpuszczalniki oraz kwasy (nawet te o podwyższonym stężeniu). Nie poddają się też niekorzystnemu wpływowi promieniowania UV, wilgoci i zmiennych temperatur. Bardzo dobrze izolują drgania, nie mają też tendencji do rozdzierania się oraz ścierania, nie przewodzą prądu. Cechują się niepalnością, a co ważne – z biegiem czasu ich struktura nie zmienia się i nie tracą swoich właściwości. Zapraszamy do kontaktu i zachęcamy do zapoznania się z ofertą i cenami tworzyw sztucznych, w tym pianki poliuretanowej, dostępnych w katalogu Kauposil.

Żywice poliuretanowe
Żywice przeźroczyste
Pianki poliuretanowe
  • Foam IT (pianka do swobodnego odlewania, twarda)
  • Flex Foam IT (pianka do swobodnego odlewania, miękka)
Tworzywa do nakładania